یادگیری سریع زبان انگلیسی

چرا انگلیسی یاد نمیگیریم؟!

چرا انگلیسی یاد نمی‌گیریم؟

اگر شما هم در مقطعی از زندگی خودمطالعه زبان انگلیسی را آغاز کرده‌اید و پس از مدتی این سوال برایتان پیش آمده است، به شما توصیه می‌کنم تا انتهای این مطلب را بخوانید. چراکه ممکن است پاسخ سوال شما یکی از موارد ذکرشده در این مطلب باشد.پیش از آنکه به بررسی دلایل عدم یادگیری زبان انگلیسی بپردازم بهتر است کمی در مورد اهمیت یادگیری زبان انگلیسی صحبت کنم.

صرف‌نظر از این‌که چندساله هستید؛ موقعیت اجتماعی تان چیست؛ در چه رشته ای تحصیل می‌کنید و یا چه شغلی دارید دانستن زبان انگلیسی می‌تواند کمک کند که شما فرد موفق‌تری باشید‌. به خصوص تقویت مکالمه زبان انگلیسی به شما این امکان را می‌دهد تا با افراد مختلفی از سراسر جهان ارتباط برقرار کنید و آگاهی خودتان را بالا ببرید. 

البته که هدف از مطالعه زبان انگلیسی برای افراد ممکن است متفاوت باشد اما پاسخ به سوال چرا انگلیسی یاد نمی‌گیریم برای بسیاری از افراد یکسان است.


زبان انگلیسی را یاد نمی‌گیریم چون هدف ندارید 

یاد گرفتن زبان دوم یا زبان خارجه ،مثل زبان انگلیسی، بسیار با یادگیری زبان اول تفاوت دارد. نوزادی که به دنیا می آید دائماً با محیط اطراف خود در ارتباط است. مدام درحال شنیدن زبان مادری‌اش است و پس از گذشت مدتی برای بیان نیازهایش و رفع نیاز دارد تا لب به سخن بگشاید و بتواند صحبت کند.

درنتیجه کاملاً غیر ارادی این اتفاق انجام می‌گیرد و زبان اول را یا همان زبان مادری‌اش را فرامی‌گیرد. اما برای یادگیری زبان دیگری مثل زبان انگلیسی شما دیگر برای رفع نیازهای اولیه خود و برقراری ارتباط با نزدیک‌ترین افراد خودتان زبان را یاد نمی‌گیرید. بلکه هدفی فراتر از این‌ها دارید.

درنتیجه باید هدفتان دقیقو مشخص باشد. بدانید که چرا می‌خواهید زبان انگلیسی را مطالعه کنید و به آن مسلط شوید. 

بطور مثال اگر هدفتان تقویت مکالمه زبان انگلیسی است، باید بدانید که وقتی به جایگاهی برسید که بتوانید به آسانی به زبان انگلیسی مکالمه کنید با چه کسانی و برای چه می‌خواهید اینکار را انجام دهید و یا اگر هدفتان شرکت در آزمون آیلتس است باید به طبع بدانید که به چه علت در این آزمون بخواهید شرکت کنید مثلاً برای مهاجرت به آن نیاز دارید و یا ادامه تحصیل.

در نتیجه هدفمند نبودن یکی از دلایل اصلی عدم یادگیری زبان انگلیسی است.

آموزش زبان انگلیسی اولویت شما نیست

در ادامه مورد اول که ذکر کردیم، باید به شما بگویم که اگر بخواهید برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید باید آن را جزئی از اولویت‌های زندگی خود قرار دهید. بطور مثال اگر در سطوح مبتدی و مقدماتی زبان انگلیسی قرار دارید و می‌خواهید زبان انگلیسی را در سریع‌ترین زمان ممکن یاد بگیرید، برای رسیدن به چنین هدفی نیاز است تا روزانه مدت زمانی را به این کار اختصاص دهید.

 اولویت قرار دادن زبان انگلیسی در زندگی شما لزوماً به معنای صرفه مدت زمان‌های طولانی برای این کار نیست‌.
هم چنین نیازی نیست که هر روز کارهای تکراری را انجام دهید مثلا خودتان را مجبور کنید که هرروز تمرینات گرامر انگلیسی را حل کنید و یا به فکر افزایش دایره لغات انگلیسی باشید.

اگر برخی از روزها تنها به یک پادکست انگلیسی گوش دهید و یا فیلم کوتاهی را تماشا کنید، یعنی آموزش زبان انگلیسی برای شما مهم است و بخشی از اولویت های زندگی‌تان می باشد.

بسیاری از افراد بر این باورند که تنها شرکت کردن در کلاس زبان انگلیسی کافی است و مدت زمانی را که سر کلاس با استاد خود و دیگر زبان‌آموزان در ارتباط هستند برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی کفایت می‌کند و دیگر لازم نیست زمان خاصی را به اینکار اختصاص دهند. چنین افرادی سخت در اشتباه هستند و ممکن است حتی پس از مدت کوتاهی به این پی ببرند که چرا انگلیسی را یاد نمی‌گیریم.

چرا انگلیسی یاد نمی‌گیریم؟ چون محیط مناسب آن را فراهم نمی‌کنیم 

زبان آموزان برای این‌که بتوانند به‌ خوبی زبان انگلیسی را یاد بگیرند و به خصوص مهارت‌های شنیداری یا لیسنینگ و مهارت گفتاری و یا همان اسپیکینگ خود را تقویت کنند، نیاز است تا حد امکان در معرض زبان انگلیسی قرار بگیرند‌. یعنی تا می‌توانند به زبان انگلیسی گوش بدهند و فرصت‌های مناسب را برای صحبت کردن به زبان انگلیسی فراهم کنند.

توصیه بنده به شما این است که تا جایی‌که می‌توانید فعالیت‌های روزانه خودتان را با زبان انگلیسی پیوند بزنید. مثلاً اگر به ورزش خاصی علاقه دارید،  اصطلاحات و لغات مربوط به آن ورزش را به انگلیسی پیدا کرده و یاد بگیرید. اگر به شنیدن موسیقی علاقه‌مند هستید، خواننده‌های مورد علاقه انگلیسی‌زبان خودتان را بیابید و متن موسیقی‌های آن‌ها را به هنگام گوش دادن موزیک نگاه کنید و دراین‌صورت نه‌تنها تقویت تلفظ انگلیسی خیلی سریع اتفاق می‌افتد بلکه دایره لغات زبان انگلیسی شما نیز افزایش می‌یابد.

درنتیجه هرچه تبادل خودتان را با زبان انگلیسی بیشتر کنید آموزش زبان انگلیسی برای شما بسیار راحت‌تر و سریع‌تر اتفاق می‌افتد و یکی از موانع عدم یادگیری زبان انگلیسی را از سر راه خود برمی‌دارید.

[ بازدید : 58 ]

[ سه شنبه 6 آبان 1399 ] 20:02 ] [ مینوئی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]